2011-2012

A negyedik versenynap (2012.01.24.) eredményei:

2012. január 24-én rendeztük idénynyitó háziversenyünket, melyen összesen 31 vívó állt rajthoz.

Párbajtőrben 7 vívó körmérkőzése után helyosztók következtek, melyek a következő eredményt hozták:

1. Halek Mátyás

2. Schliszka Tamás

3. Mucsi Olivér

4. Majnik Roland

5. Ragány Zsófia

6. Paksy Gábor

7. Frizzi Samu


Kardban 24 fő állt rajthoz, köztük 9-en első háziversenyükre készültek a sorozatban.

Közülük a legjobb helyezést Tóth Rebeka és Csukás Bence szerezte. Reméljük, hogy a többiekre is sok sportélmény vár még a jövőben, miután hamarosan megkapják sportkönyveiket, s márciusban a többiekkel együtt már ők is rajthoz állhatnak az országos versenyeken.

A nyolc közé jutásért a legszorosabb csatát a Kovács Enikő – Baaken Mátyás mérkőzés hozta (15 - 14)

A négy között szoros mérkőzések után alakult ki a döntő:

Berta D. Attila – Fekete K. Benedek 15 - 12

Szekrényes Bendegúz – Pártényi Ádám 15 - 14

Szekrényes Bendegúz végül helyenként szép találatokkal biztosította végső győzelmét.

Végeredmény:

1. Szekrényes Bendegúz

2. Berta D. Attila

3. Fekete K. Benedek

3. Pártényi Ádám

5. Kovács Enikő

6. Kis Berci

7. Hegedűs Márton

8. Tóth D. Panka

9. Kern India

10. Mogyorósy Márton

11. Kovács Marcel

12. Kornéth Emese

13. Baaken Mátyás

14. Tóth Rebeka

15. Csukás Bence

16. Mészáros Mátyás

17. Mező Petra

18. Indrich Andor

19. Heidrich Júlia

20. Nagy Patrik

21. Pathó Blanka

22. Kertész Kata

23. Szekrényes Marcel

24. Mező Hanna

 


A harmadik versenynap (2011.11.15.) eredményei:


2011. november 15-én 25 fővel zajlott a háziverseny sorozat újabb állomása.

Egy csoport küzdelem előzte meg a direkt kieséses táblát mindkét fegyvernemben, a csoportok beosztására korosztályok szerint került sor.


Párbajtőrben a csoportmérkőzéseken, Schliszka Tamás és Paksy Gábor bizonyultak a legjobbaknak.

Végül Schliszka Tamás győzedelmeskedett izgalmas mérkőzésen az első helyért.

Schliszka Tamás - Mucsi Olivér 15:12.

A két 3. helyet Halek Mátyás és Paksy Gábor szerezte meg.

További eredmények:     5. Majnik Roland

                                    6. Túri Soma

                                    7. Frizzi Samu

                                    8. Ragány Zsófia

 

Kardban 16-os direkt táblán zajlottak a küzdelmek a helyezésekért.

A megelőző csoportmérkőzéseken a lányoknál Tóth Panka nyújtott kiemelkedőt. A gyermek fiúknál Kis Berci és Baaken Matyi szerezte a legtöbb győzelmet. Az idősebb fiú kardozóknál, Fekete Kovács Benedek maradt veretlen.

A 15 tusos kieséses versenyen 3 lány is bekerült az 1-8 közé: Tóth Panka, Kovács Enikő, Kornéth Emese. Kovács Enikőnek ment közülük a legjobban, aki előbb Pártényi Ádámot verte 15-10-re, majd Tóth Pankát is legyőzte. A döntőbe jutásért Berta Donnert Attilától 2 tussal kapott ki. A 8-as döntő legifjabb résztvevője Kovács Marcell volt.

Az 1. helyért Szekrényes Bendegúz látványos csörtében verte 15-14-re Berta D. Attilát.

Elmondhatjuk, hogy versenyzőink vívó tudása egyre gyarapszik és remélhetően erről a következő Reménységek versenyének helyszínén, Nagykanizsán is számot adnak majd.

                                            Végeredmény

 

  1. Szekrényes Bendegúz                                             9. Pártényi Ádám
  2. Berta Donnert Attila                                                10. Trásy András
  3. Kovács Enikő                                                         11. Kis Bertalan
  4. Fekete Kovács Benedek                                         12. Mogyorósy Marci
  5. Tóth Panka                                                            13. Baaken Matyi
  6. Kornéth Emese                                                      14. Kern India
  7. Hegedűs Marci                                                       15. Mészáros Matyi
  8. Kovács Marcell                                                       16. Szekrényes Marcell 
                                                                                        17. Kern Bianka




A második versenynap (2011.10.18.) eredményei:

Kard:

Bújdosó Bence szoros és izgalmas mérkőzéseken diadalmaskodott. 

Az elődöntőben az előző győztest, Szekrényes Bendegúzt győzte le 1 tussal. Az első 5 helyezett közé Fekete K., Pártényi és Trásy is bekerült, mint új induló, emelve a verseny erősségét.


Kovács E. képviselte a lányokat a fiúk között.


Háziverseny_10.18.doc



A fiatalok közül Baaken M. és Gálóczi I. végzett előkelő helyen.

 

Reméljük, nő a harci szellem a sárvári csata előtt.

 

 

Párbajtőr:

Halek M. 10-6-ra győzött Turi ellen, míg Mucsi 10-7-re diadalmaskodott Frizzi felett. Jung és Paksy párharca 10-8-as végeredménnyel zárult, ez alakította ki a végső sorrendet párbajtőröseink között: 

1. Halek M.

2. Túri S.

3. Mucsi O.

4. Frizzi S.

5. Jung E.

6. Paksy G.


HAJRÁ KVSE!!!




Az első versenynap (2011.09.27.) eredményei:

Második alkalommal indult a KVSE háziverseny rendszere, melyek bonyolítására a kijelölt keddi edzésnapokon kerül sor. Az első versenynap 2011. szeptember 27.-én volt állandó „haladó” edzés helyünkön, a Móra Ferenc Általános iskola tornatermében.Összesen 26 fő állt rajthoz.

Részletes eredmények:

Kard: 17 fő indult

2 csoportforduló után alakult ki a legjobb 8 mezőnye, ahová a legtöbb győzelemmel Tóth Panka ( 9 ) került. Hegedűs Marci hajszállal, csak gyengébb találataránnyal maradt le a döntőről.

A helyosztók 1 mérkőzésen dőltek el.

9-10  Hegedűs M.- Mogyorósy M.            15 -  8

11-12  Kovács E. - Gálóczi I.                   15 -14

13-14  Baaken M.- Kónya Gy.                 15 -14

15 -16 Szekrényes M.- Mészáros M.        15 -  2

8-as döntő:

1.Tóth Panka

8.Kornéth Emese            Tóth P. 15/6

                                                                                  Szekrényes B. 15/5

5.Berta D.A.

4.Szekrényes B.             Szekrényes B.15/11

                                                                                                                      Szekrényes B. 15/9

3.Bújdosó B.

6.Horváth Cs.                 Bújdosó B. 15/11

                                                                                  Bújdosó B. 15/14

7.Kis B.

8.Fekete K.B.                 Fekete K.B. 15/6                 

Szekrényes Bendegúz magabiztosan diadalmaskodott. Bújdosó Bence és Fekete K. Benedek közti elődöntő csak 1 találaton múlt.

Tóth Panka 4 közé jutása szép eredmény.

A mezőny Pártényi Ádám és Trásy András bekapcsolásával tovább erősödhet.

3-4. helyért: Fekete K.B.- Tóth Panka   15/6

5-6. helyért: Berta D.A.- Kis B.             15/7

7-8. helyért: Kornéth Emese - Horváth Cs.   15/14


Párbajtőr: 9 induló     

Körmérkőzéses lebonyolítás után a győzelemarányoknak megfelelően 3-as csoportokban került sor a helyosztó mérkőzésekre.

1-3. helyért: Halek M.- Schliszka T.       5/2

                     Jung E.- Schliszka T.          5/4

           

                     Halek M. – Jung E.            5/4 

 Az első hely 1. találaton múlt.

 4-6.helyért: Mucsi O. – Ragány Zs.         5/4

                    Túri S.- Ragány Zs.              5/4

                     Túri S. - Mucsi O.                5/2

A helyosztó csoportmérkőzése Túri Soma győzelmét hozta.

 7-9.helyért: Majnik R. – Frizzi S.             5/1

                    Paksy G. - Frizzi S.               5/2

                     Paksy G.- Majnik R.             5/4

Legifjabb versenyzőink, akik korosztályukban országos 3. helyezettek voltak ezúttal egymással csatáztak, melyből 1 találattal Paksy Gábor került ki győztesen.

Számukra is nagyon hasznos idősebb versenyzőtársaikkal való rendszeres csatározás.

Párbajtőr mezőnyünk remélhetően a következő alkalommal kiegészül az ezúttal távol maradó versenyzőkkel.

HAJRÁ KVSE!