Hírek, eredmények a KVSE vívóvilágából

2014.10.28.

Híradásunk élére kívánkozik felépülő vívótermünk alapkőletétele az Erzsébet-ligetben.

Sportszerető kerületi önkormányzatunk 2015-re önálló otthont biztosít az éppen napjainkban 6 éve alakult vívóegyesületünknek.

Nagy öröm ez, ahogy versenyzőink eredményei, s az utánpótlás korosztályban szárnyaikat bontogató mintegy 60 ifjú vívópalánta első, még bizonytalan lépései is azok.

Igazi egyesületté kezdünk válni, lassan minden korosztálynak lesznek elődeik, példaképeik, akiknek eredményeit követhetik a feltörekvő fiatalok.

Olyan kezd lenni a KVSE, mint régen a Corvin Áruház volt! Minden szinten szinte minden!

Amíg az elmúlt években vívósportunk jelenleg is aktív versenyzőinek egyik legeredményesebbje, a fiatalok edzője, a KVSE élversenyzője szállította sorra a kiemelkedő hazai és nemzetközi eredményeket - ma már a fiúknál és a lányoknál is a nemzetközi eredményesség a legjobbak célja a kadet korosztályban.

A Reménységeknél a serdülő fiúknak jobbára csak egy újonc korú a két kertvárosi bajnok- jelölt ellenfele, bár ezt a kemény diót nap, mint nap megpróbálhatják feltörni, hiszen klubtársukról van szó.

Legifjabbjaink a gyermek korosztályban első szárnypróbálgatásaikkal máris letették névjegyüket.

Hullán Luca az újoncoknál negyeddöntőig küzdötte  magát.

A gyermek lányoknál Schrödl Anita a legjobb 24 közt végzett, de nyert a főtáblán Bohus Enikő és Pardi Polett is.

Sok gyakorlás és szorgalom vezethet a fejlődéshez, akárcsak Csákányos Luca, Szentpéteri Bogi és Hullán Zsófi esetében is. Ha meglesz a kitartásuk, jó kis csapattá kovácsolódhatnak.

A vezér már ott van köztük, s bizony géphibák is kellettek hozzá, hogy Beviz Dorottya harmadik versenyén „csak” harmadik legyen.

Ám az út hosszú, még mindenki csak a legelején jár.

Nyolc gyermek fiú korosztályú vívónk szintén első lépéseiket teszik.

Közülük Kelemen Bence ugyan győzelem nélkül maradt, de az első mérkőzésen csak 1 tus hiányzott. Legközelebb meglesz!

Záborszky Ádám, Miszti Peti is nyert mérkőzést, Baaken Solt a táblán is.

Miszti Gyuri és Turnyi Bátor mozgásán már most látszik, hogy sok borsot fognak törni ellenfeleik orra alá a jövőben.

És akkor a legjobb nyolc közé jutásokról:

A legkisebb Fekete Kovács - Máténál nagyon hamar sikerült a döntőbe jutás. Sokat tanulhat majd a teremben a bátyjától, még ha jó ideig legyőzni nem is lesz esélye.

Szabó Marcit mindössze 2 találat választotta el a dobogótól, ám ha kitartó, lesz még a tetején.

Kovács Marci parádés vívással lett harmadik a serdülőknél, 1 találattal maradt le a döntőről, addig esélyt sem hagyva ellenfeleinek. 14-14-nél Baaken Matyi volt szerencsésebb, akit viszont a két nap alatt csak Mogyorósy Marci tudott legyőzni.

Utána Mogyorósy Marcinál bejött a hibapont, kikapott UTE-s ellenfelétől, s így 5. lett.

Ám, hogy ne sokat kelljen bánkódnia, arról Baaken Matyi gondoskodott a döntőben, 8:1 félidei mutatóval bizonyította, hogy Kaiser azért mégsem császár.

Jelentős változást az asszó második része sem hozott, ahogy Matyinak a másnap sem.

Az újonc kategóriában döntőbeli legnagyobb ellenfele a gép volt, ennek ellenére biztosan diadalmaskodott.

5. Mogyorósy Márton

Hétvégén már a nemzetközi szereplésért folytatódik a küzdelem felnőtt- és kadet korosztályban. A helyszín ezúttal is a Vasas lesz, remélhetőleg javuló körülmények mellett.